Webtervezés gyakorlat
Nappali tagozat
2020/2021 II. félév

Alapadatok

Tematika

  1. HTML és CSS.
    1. HTML és CSS szintaxis.
    2. Általános formázások. A dobozmodell és részeinek formázása. Megjelenítési jellemzők. Stílusok kölcsönhatása. Helyzetmegadás.
    3. Weboldalak strukturálása. Beágyazott keretek (lebegőkeretek).
    4. Szövegek jellemzői, strukturális egységei és azok formázása. Hivatkozások elhelyezése és formázása.
    5. Felsorolások. Menük elhelyezése és formázása.
    6. Táblázatok készítése.
    7. Űrlapok készítése. Űrlapelemek, elemfeliratok, működési jellemzők.
    8. Multimédiás elemek beágyazása.
    9. A HTML és CSS további lehetőségei.
  2. Szerver oldali webprogramozás, PHP.
    1. A kiszolgáló- és ügyféloldali web programozás jellemzése, kapcsolata, alkalmazási területei.
    2. A PHP nyelvi elemei.
    3. Űrlapok kezelése.
    4. Fájlok használata.
    5. Állapotok tárolása. Menetkövetés.
    6. Objektumorientáltság.
    7. A PHP további lehetőségei.

Ajánlott irodalom

Kompetenciák

A kurzust teljesítő hallgató az alábbi kompetenciákkal rendelkezik.

A kurzust elégségesnél nagyobb osztályzattal teljesítő hallgató továbbá az osztályzat mértékével arányosan az alábbi kompetenciák egy részével is rendelkezik.

A félévközi ellenőrzések (beszámolók, zárthelyik) száma, témaköre és időpontja, pótlásuk és javításuk lehetősége

  1. Korábbi teljesítmények beszámítása
  2. Heti teszt kitöltése
  3. Gyakorlaton beadandó egy projekt munka.
    1. Egy projektet azonos csoportban résztvevő 2 (kivételesen indokolt esetben 1) hallgató készít. A hallgatók a csoportokat szabadon kialakíthatják és beregisztrálhatják a CooSpace erre kialakított felületén a szorgalmi időszak 3. hetének pénteki napjáig, ami után azokat a hallgatókat, akik nem regisztráltak valamely csoportban, a 3. hét végéig a gyakorlatvezető fogja csoportokba osztani és ugyanazon felületen beregisztrálni. Ezután csoportot módosítani csak kivételes esetben, a gyakorlatvezető engedélyével lehet.
    2. A projekt két részből áll.
    3. Hallgatónként elérhető a projekt mindkét részében 45 pont, összesen 90 pont.
    4. Hallgatónként teljesítendő a projekt mindkét részében legalább 22 pont, összesen 45 pont.
    5. A hallgatók nyilatkoznak a befektetett munkájuk százalékos eloszlásáról, a gyakorlatvezetők ennek figyelembe vételével határozzák meg az egyes hallgatók által kapott pontszámokat.
    6. A projekt követelményeinek közzététele és a projekt beadása a CooSpace rendszerben történik.
    7. A projektben tilos a gyakorlatvezetők engedélye nélkül más projektek, programok, keretrendszerek, eszközök felhasználása.
    8. A projektet minden hallgató beadja. A 2 fős csoport tagjai által beadott projekteknek azonosaknak kell lenniük, ezek közül véletlenszerűen lesz kiválasztva az, amelyik pontozásra kerül.
      • Az első rész beadási határideje 2021. március 21. vasárnap 23 óra 55 perc.
      • A második rész beadási határideje 2021. április. 18. vasárnap 23 óra 55 perc.
      • A határidő előtt beadott projektre hetente hallgatónként plusz 1 pont jár, de ez összességében hallgatónként nem lehet több 4 pontnál.
      • A határidőig be nem adott projekt javítási lehetőség nélkül később is beadható, de a késésért minden megkezdett napra a projektben résztvevő hallgatónként 3 pont levonás jár.
    9. Mivel a projekt munka a folyamatos évközi tevékenység eredményeképpen kell létrejöjjön, pótlás céljából a határidő annyi idővel hosszabbítható meg, amennyit a hallgató a projekt készítésében való önhibáján kívüli akadályoztatásaként igazolni tud (pl. orvosi igazolással), de ez nem lehet több 2 hétnél. Az akadályoztatás okát igazoló iratot az akadályoztatás megszűnése után egy héten belül le kell adni a gyakorlatvezetőnek. A hallgató által önként vállalt más jellegű tevékenységek (pl. munka) nem számítanak önhibán kívüli akadályoztatásnak.
    10. A projekt egyes részeinek javítása egy-egy alkalommal, a gyakorlatvezető értékelését követő egy héten belül lehetséges. A javításokat is a CooSpace-ben kell beadni.
    11. Pótlásként a teljes projekt (a két rész együtt) beadható 2021. április. 25. vasárnap 23 óra 55 percig, további javítási lehetőségek nélkül, melyben hallgatónként a projekt egyes részeire külön-külön legfeljebb 23 pont szerezhető.
    12. A beadott projektet a gyakorlatvezető által kijelölt gyakorlat keretében (kivételes esetben egyeztetett időpontban) meg kell védeni. Védés hiányában a projekt elfogadása és pontszáma érvénytelen! Egy projekt csak akkor védhető meg, ha elérte a minimális pontszámot.
    13. A hallgató köteles a projektvédésre az alábbiaknak megfelelően felkészülni. A védés során a gyakorlatvezető a hallgató számára a projekt kötelező részéből és a hallgató által késztített részéből kérdéseket tehet fel, illetve ezeknek olyan módosításait kérheti, melyekhez szükséges ismeretekkel azok teljes mértékű megértéséhez és elkészítéséhez a hallgatóknak rendelkeznie kellett és kell. Amennyiben a védés során kiderül, hogy a hallgató a projekt kötelező részét vagy az általa készített valamely részét nem teljes mértékben ismeri és érti, ez annak bizonyítékául szolgál, hogy a hallgató a projektet alapszinten sem ismeri, illetve az állítólagosan általa készített részt nem (teljes egészében) ő készítette, akkor a projektre 0 pontot kap, és csalásnak pótlása/javítása nincs.

A foglalkozásokon való részvétel követelményei és a távolmaradás pótlásának lehetősége

A kurzus teljesítésének feltételei

A kurzus teljesítéséhez az alábbi feltételek mindegyikének teljesülése szükséges.

  1. Heti tesztekből összesen legalább 5 pont elérése.
  2. A projekt leírásában megfogalmazott minden kötelező követelmény teljesítése.
  3. A követelményeket kielégítő projekt fentebb meghatározott feltételek szerinti határidőre történő leadása, abban hallgatónként legalább 45 pont elérése, és a projekt sikeres megvédése.

Az osztályzat kialakításának módja

További tudnivalók

Valid HTML5