Kedd 15:45 - IR213
A gyakorlaton való részvétel kötelező. Betegség esetén orvosi igazolás felmentést adhat ezalól.
A gyakorlati pontszám a következőkből tevődik össze:
Egy előre kiválasztott témából a hallgatóknak 6-12 oldalas esszét kell írnia a téma tudományos igényű, de saját értelmezése alapján. Ugyanebből a témából gyakorlaton 20-30 perces előadást kell tartania. Amennyiben egy különleges intézkedés lehetetlenné tenné a jelenléti előadás tartását, akkor online is megtarhatóak az előadások. A kidolgozandó anyag témáját a gyakorlat előadójával egyeztetnie kell. Az ezekből adódó féléves gyakorlati munkára szerezhető összpontszám 20 pont.
A szorgalmi időszak végén egyeztetett időpontban egy írásbeli zárthelyi dolgozat teljesítésére kerül sor. A dolgozat során minimálisan 10 pont elérése kötelezõ a maximálisan szerezhető 20 pontból. Sikertelen zárthelyi dolgozat esetén a megszerzett pontok elvesznek és egy javító írásbeli zárthelyi dolgozat megírása lehetséges. Ezen a javító zh-n hasonlóan egy 20 pontos dolgozat kerül megírásra amelyből maximálisan 10 pont szerezhető, de legalább 6 pont elérése minősül sikeresnek. Az ismételt dolgozat elmulasztása vagy nem teljesítése esetén az egész részteljesítés 0 pontosnak minősül. A többi részteljesítéssel együtt el kell érni a minimum 20 pontot. A zh kizárólag a gyakorlaton elhangzottakat kéri számon, független az előadáson megírt dolgozattól. Amennyiben egy különleges intézkedés lehetetlenné tenné a jelenléti zh megírását, akkor az írásbeli dolgozat helyett online szóbeli dolgozat is kiadható.
A gyakorlat érdemjegyének meghatározása a fent felsorolt pontok összege alapján történik a következõ ponthatárok szerint:
Félév végi elégtelen érdemjegy esetén a vizsgaidőszakban két további javítóvizsga lehetőség adható. Ezeken vizsgaalkalmanként a teljes gyakorlati teljesítményt meg kell ismételni. Tehát a félév során kidolgozott anyagon felül vizsgaalkalmanként egy újabb kijelölt, előre egyeztetett témáról szükséges 6-12 oldalas esszé benyújtása, 20-30 perces szóbeli beszámoló tartása és zárthelyi dolgozattal egyenértékű vizsgadolgozat megírása. A téma kidolgozására 20 pont és a vizsgadolgozatra is 20 pont adható. A vizsgadolgozaton 10 pont elérése kötelező. A javítóvizsga érdemjegyének meghatározása a féléves teljesítmény értékelésével megegyező ponthatárok szerint történik. Különleges intézkedés esetén a vizsgaidőszakban a jelenléti javítóvizsga helyett online szóbeli javítóvizsga is tarható.