<< Vissza
Programozás I. szorgalmi projektekkel kapcsolatos információk
Szorgalmi projektek listája 2018-2019/2
- 1. feladat (Utoljára módosítva: 2019.03.12. 13:59)
- 2. feladat (Utoljára módosítva: 2019.03.12. 13:59)
- 3. feladat (Utoljára módosítva: 2019.03.12. 13:59)
- 4. feladat - kérdések (Utoljára módosítva: 2019.03.12. 13:59)
- 5. feladat (Utoljára módosítva: 2019.03.12. 13:59)
Információk
- Feladatok kihirdetése legkésőbb 2019.03.04-én
- A szorgalmi projektről előzetesen nyilatkozni kell, hogy ki szeretné elkészíteni, ez a gyakorlatvezetővel egyeztetett módon történik.
- A feladatot legkésőbb a 2. zárthelyi dolgozatt előtti hét végéig be kell adni a gyakorlatvezetőnek, ez szintén a gyakorlatvezetővel előre egyeztetett módon történik.
- A szorgalmi projektek hasonlóságát programmal (is) megvizsgáljuk.
- A beadott projektnek fordítható állapotban kell lennie (tehát pl. ne tartalmazzon beégetett útvonalakat (C:\Gergő\Suli\2018-2019-2\Programozás 1\hatter.jpg)). Ennek hiányában a gyakorlatvezető elutasíthatja a szorgalmi projektet.
- A feladatra legfeljebb 15 pont szerezhető (a megoldás minőségétől függően), amely csak akkor érvényes, ha a hallgató a félév során legalább 70 pontot gyűjt.
- A beadott szorgalmi projektet a gyakorlatvezető kérésére be kell mutatni a gyakorlatvezető fogadóórájában, amely során a gyakorlatvezető kérdéseket is tehet fel, hogy meggyőződjön arról, hogy a hallgató munkája. Amennyiben a gyakorlatvezető úgy ítéli meg, hogy a hallgató nincs tisztában a saját programjának működésével, akkor a szorgalmi projekt semmisnek minősül.
- A szorgalmi projekt készítése során célszerű a gyakorlatvezetővel többször egyeztetni!
Értékelési szempontok
- Mindenkinek egy saját maga által írt programot kell leadnia. Ennek ellenőrzése a program leadása után, valamint a bemutatáskor is történik.
- A program leadás után összevetésre kerül a többi hasonló programmal. Amennyiben két vagy több program gyanúsan hasonló, egyik sem kerül elfogadásra (a már elfogadott programot ilyen esetben utólag elfogadatlanná nyilvánítjuk).
- A bemutatáskor szúrópróbaszerű kérdésekkel ellenőrizzük, hogy a szerző tisztában van-e a program működésével, az egyes programsorok jelentésével. Amennyiben a válaszok alapján a gyakorlatvezető úgy ítéli meg, hogy a programot a bemutató hallgató nem érti, illetve az más munkája, a program nem kerül elfogadásra.
- Csak a Java JDK-ban szereplő csomagok használhatóak a feladat megoldására, más külső források, osztálykönyvtárak használata nem megengedett!
- A programoknak a kabinetben, a gyakorlatokon ismertetett környezetekben kell működniük! Amennyiben a beküldött program szintaktikai hiba miatt nem fordul le, a program nem kerül elfogadásra
Pontozási irányelvek
- Specifikációhelyes program (igen/nem)
A programnak a hallgató számára választott feladatot kell megvalósítania, ellenkező esetben a beadott munka nem kerül értékelésre.
- Programhelyesség
A programok helyességét különféle módszerekkel teszteljük, például a program kipróbálásával, a forráskód átnézésével és a specifikációnak megfelelő (de akár szélsőséges) próbainputokkal.
- Objektumorientáltság
A program megvalósításában alkalmazott objektumorientált elemek. Például osztály, öröklődés, polimorfizmus, overloading. Egyes feladatkiírások konkrétan megadják, hogy mit várnak el, míg van olyan kiírás, amely külön nem részletezi ezt. Nyilván ezekben az esetekben a megvalósítástól függ, hol és hogyan próbáljuk tükrözni az objektumorientált gondolkodásmód elsajátításának sikerességét. Amennyiben a beadott projektben egyáltalán nem találhatóak meg az objektumorientált paradigma elemei, a beadott program nem értékelhető.
- Dokumentáció
Olvashatóan (például konzekvens indentálással, elnevezésekkel) megírt, javadoc kommentekkel ellátott forráskód.