Nyilatkozat informatikus hallgatóknak hirdetett fizetős egyetemi felkészítő tanfolyamokról

A Szegedi Tudományegyetem TTIK Informatikai Intézete teljes mértékben elhatárolódik az informatikus képzéseire felvettek számára cégek által szervezett, fizetős, egyetemi felkészítő tanfolyamoktól.
A TTIK HÖK posztján nemrég megjelentetett tanfolyamról az SZTE Informatikai Intézettel senki nem egyeztetett, a tartalmát nem ismerjük, az eredményességéért felelősséget nem vállalunk.
Véleményünk szerint a frissen felvett hallgatóinknak nincs szükségük ilyen tanfolyamra, hiszen mi pont arra készülünk, hogy az akkreditált informatikus képzéseink keretében megadjuk nekik mindazt, amire a diploma megszerzéséhez szükségük van.