Szeminárium-20120327

Tisztelt Kollegak!

Az Informatikai Tanszekcsoport soron kovetkezo szeminariuma 2012. marcius 27-en 14 oratol 15 oraig lesz megtartva az Arpad teri epulet masodik emeleti szeminarium termeben. A szeminarium eloadoja, az eloadas cime es absztraktja a kovetkezo:

Hajdu Andras
(Debreceni Egyetem, Informatikai Kar)

Terbeli szavazorendszerek alkalmazasokkal

Szamos kutatasi teruleten es alkalmazasban jol ismert, hogy egy adott kerdesben nagyobb biztonsaggal hozhatunk helyes dontest, ha tobb informacioforrasra tamaszkodunk. Ilyen esetben az egyik forras tevedeset a tobbi korrigalhatja, es a teljes rendszer hatekonyabba valhat. A dontes meghozatalakor figyelembe vehetjuk az egyes forrasok onallo megbízhatosagat (sulyozas), tovabba a forrasok kozott meglevo korrelaciokat. A dontes meghozatala tehat a forrasok egy adott kerdesre vonatkozo szavazatain alapulnak. Ezt a hagyomanyos -- csak címkezesen alapulo -- megkozelítest ultetjuk at olyan problemakba, ahol a forrasokat kepfeldolgozo algoritmusok jelentik, amelyek szavazataikat geometriai ertelemben (peldaul keppontokkent vagy tartomanyokkent) adjak le. Megvizsgaljunk, hogy ebben az esetben hogyan modosulnak a klasszikus szavazorendszerek, illetve kiterjesztjuk a sulyozasi es fuggosegi problemakat is. Megkozelítesunk hatekonysagat konkret kepfeldolgozasi algoritmusokon keresztul illusztraljuk.

Az eloadasra minden erdeklodot szeretettel varunk.

A szeminarium szervezoi